Performans Değerlendirme ile Hedefe!

Bu gönderiyi sende paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Performans değerlendirme nedir? Performans değerlendirme işletmeler için neden önemlidir? Performans değerlendirme süreçlerinde hangi adımlar izlenmelidir? Performans değerlendirmede nelere dikkat edilmelidir? 360° performans değerlendirme sisteminin önemi nedir? Elde edilen sonuçlar doğrultusunda nasıl çözüm planları oluşturulmalıdır?

Performans değerlendirme, çalışanların iş gereklerinin yerine getirilme düzeyinin incelenmesi ve belgelenmesidir. Performansı geliştirmek, eğitim ihtiyaçlarını ortaya çıkarmak, kariyer yönetimi ve ödül sistemlerini yerine getirmek için çok önemli bir bilgi toplama sistemidir. Değerlendirme süreçlerinde çalışanların yetkinlikleri, iş alışkanlıkları ve davranışlarının iş performansına göre karşılaştırılmaktadır. İşletmelerin değerlendirme süreçlerini sağlamaları, firmanın stratejik amaç, hedef ve misyonu için doğru kararlar almasını sağlayan çok evreli bir süreçtir. Performans değerlendirme süreçlerinin başlangıç noktası hedeflerin belirlenmesidir. Elde edilen sonuçlara ulaşılarak belirlenen hedefleri gerçekleştirmek ve sorunları düzenlemek için planlar geliştirilmelidir. Gelişim ihtiyaçların tespiti ile çalışan ve yönetim arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, takım içi iletişimi arttırmak ve çalışanlara vaktinde geri bildirim sağlamak 360° performans değerlendirme sisteminin geleneksel performans değerlendirme sistemine göre daha verimli olduğunu gösteren en önemli farktır. 360° performans değerlendirme sistemi ile geri bildirimler ışığında iyileştirme çalışmaları yürütmek, yapılması gereken işlerin açıklığa kavuşmasını sağlar. Sağlıklı ve tutarlı sonuçlara ulaşılabilmesi için çalışanlar ve yöneticilerin güçlü iletişim kurması amaçlanmaktadır.  Bu sayede kurumsal gelişim planları oluşturularak, gerçekleştirilmesi gereken işlerin tespiti ile yetkin personellerin seçilmesi ve yerleştirilmesi sağlanır. Planlanan çalışmalar hem işletmelerin hem de çalışanların kariyerleri açısından oldukça önem taşımaktadır.

 

İşletmelerin hedefleri için oldukça önem taşıyan 360° performans değerlendirme sistemi modülümüz ile stratejik amaç ve misyonlarınızı gerçekleştirmeniz için buradayız! Genç ve dinamik İnsan Kaynakları ekibimiz ile zamanınızı size kazandırarak çalışanlarınızın performans verimliliğini arttırmak ve süreç iyileştirilmesinin tespitini sağlamayı amaçlıyoruz.

İlginizi çekebilecek bir kaç haberimiz

Pomodoro Tekniği

Pomodoro Tekniği nedir? Ne zaman ve kim tarafından geliştirilmiştir? Kullanımı için ne gereklidir? Nasıl uygulanmaktadır? Uygulanışında nelere dikkat edilmelidir? Ne fayda sağlamaktadır? Pomodoro zaman yönetimi

Mülakatlar ile Doğru Adaya!

Mülakat nedir? Mülakat çeşitleri nelerdir? Mülakatlar hangi aşamalar ile gerçekleşir? Mülakatın önemi nedir? Mülakat süreçlerinde nelere dikkat etmeliyiz? Mülakat, başvuru sağlayan adaylar ile uzman kişilerin

İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz?

Birlikte Yapabiliriz